Katarzyna Stachowiak-Makulec

Psycholog, Psychoterapeuta

KATARZYNA STACHOWIAK-MAKULEC

Psycholog, Psychoterapeuta

Katarzyna Stachowiak-Makulec jest absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Studium Pomocy Psychologicznej w Centrum Szkoleń i Psychoedukacji Instytutu Psychologii Zdrowia PTP i Szkoły Psychoterapii Ośrodka Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA.

Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas staży i zatrudnienia w licznych poradniach i ośrodkach zdrowia psychicznego, a swoje kwalifikacje stale podnosi uczestnicząc w specjalizacyjnych kursach, szkoleniach i konferencjach.

Zakres Specjalizacji

  • Pomoc psychologiczna;
  • Psychoterapia indywidualna;
  • Interwencje kryzysowe;
  • Analiza więzi prenatalnej (metoda pracy z przyszłymi rodzicami na rzecz umacniania ich więzi z nienarodzonym jeszcze dzieckiem).

Kwalifikacje

Edukacja

Wydziału Psychologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Studium Pomocy Psychologicznej w Centrum Szkoleń i Psychoedukacji Instytutu Psychologii Zdrowia PTP

Szkoły Psychoterapii Ośrodka Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA

Uprawnienia zawodowe

Psycholog, Psychoterapeuta

Języki

Polski
Angielski

Spotkanie terapeutyczne to dla mnie próba wspólnego zrozumienia przez co przechodził i przechodzi konkretny człowiek i jak to wpływa na jego relację z samym sobą i ze światem. 

W pracy z pacjentem bliskie jest mi integrowanie różnych metod i nurtów teoretycznych. Ze względu jednak na to, że ukształtowało mnie podejście humanistyczne, to właśnie w relacji szukam źródeł problemów ale i potencjału do rozwoju. Głęboko wierzę, że nawiązywanie relacji zaczyna się już w łonie matki,  a co za tym idzie, że historia człowieka to różnorodny proces, któremu przyglądanie się podczas terapii może stać się fascynującą i przede wszystkim leczącą przygodą.